Milas Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle ilçemizde bir program düzenlendi.  
Saat 09:00 da Atapark’ta yapılan programa Milas Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon Komutanı Yrb. Emel Demiryakan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Orman İşletme Müdürü İbrahim Çetin Akkaya, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, İlçe Başkanı Levent Akyer, Yazı İşleri Müdürü Refik Koçi, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Mustafa Ergun Kırova, Orman Müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Orman İşletme Müdürü İbrahim Çetin Akkaya tarafından yapıldı.
Programda bir konuşma yapan Kaymakam Arslan, etkinliği tertipledikleri için Orman Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti. Konuşmasının devamında ‘’Sayın komutanım, başkanlarım, misafirler, mesai arkadaşlarım; Orman Müdürlüğü’ müz günün anlamına uygun güzel bir etkinlik hazırlamış, bu etkinlik nedeniyle toplanmış bulunuyoruz. Bu gün aynı zamanda 6000 yıllık Türk dünyasında baharın müjdecisi olarak kutlanan nevruz günü. Bu gün fidanların toprağa kök salan gündür, milletimiz gibi… Ormanla buluşturulan bu fidanların milletimize, insanlığa, yarınlara faydalı olmasını diliyorum.
İlçemiz çok büyük orman varlığını içinde barındırıyor. Dağınık ve yangına hassas bir bölge, hep beraber orman teşkilatımıza yardımcı olmamız, ormanları daha dikkatli kullanmamız gerekiyor. Yangınsız bir sezon diliyorum.’’ Dedi.
Konuşmanın ardından vatandaşlara fıstık çamı, biberiye, kara selvi, incir, harnup, ceviz ve duttan oluşan 4000 adet fidan dağıtıldı.