Kaymakam Arslan Milas Merkez Ortaokulu’nda merhum Vali Recep Yazıcıoğlu anısına oluşturulan köşe için düzenlenen törenin  açılışına katıldı.
Babasının Milas’a müftü olarak atanmasıyla ilçemize gelmiş ve Menteşe İlkokulu’nda eğitim görmüş olan Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu anısına Merkez Ortaokulu’nda adına ‘Recep Yazıcıoğlu Köşesi’ oluşturuldu.
Milas Merkez Ortaokulu’nda düzenlenen açılış törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
 Oluşturulan köşenin açılış töreninde konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Rahmetli valimizin çocukluk, gençlik yılları burada bu sıralarda bu okulda, Menteşe İlkokulunda geçmiş ve bugün ülkemize mâl olmuş büyük bir değer olarak tarihteki yerini, gönüllerdeki yerini almış.“Bugün bu mutluluğu sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Hepimiz yaptığımız görevler ne olursa olsun görevimizi bu dünyadaki ömrümüzü tamamladıktan sonra, hepimiz fani olduğumuz için bu dünyadan göçüp gideceğiz ama arkamızdan yıllar da geçse hiç tanımadığınız insanlardan hayır duası almak, özlemle yad edilmek bir insanın hayatta nasip olabilecek en güzel makamlardır. Rahmetli valimizi şahsen tanıma fırsatım olmadı. Ama çok açık yüreklilikle söyleyebilirim ki bugün bu mesleği idealist olarak yaşatmaya çalışan bir mülki idari amiri olarak eminim birçok mülki idari amirinin bu mesleği seçmesinde kendisine bir önder, bir rehber, bir ideal büyük insan anlamında rol model olarak seçtiği çok kıymetli bir valimiz, bu ülkenin çok kıymetli bir değeriydi. Öncelikle kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Birçok eserler arkasında bırakıp gitti. Ama geride bıraktığı en önemli eser Anadolu’nun birçok evinde, köyünde, kasabasında hiç yüzünü görmemiş tanımamış insanlar bile rahmetlinin fotoğraflarını evlerinin bir köşesine asıp, ona hayır duası etmeleri ve gönüllerde yer edinebilmek. Bu ülke için çok önemli yapılamaz denilen hizmetleri yapmış olması çok önemlidir. Ama rahmetli valimiz bunun da ötesinde bizlere çok farklı bir mesaj vermiş. Oda her zaman imkansızlık, olmaz, yapılamaz denilen işleri yapma noktasında gayret göstermemizi, bizim işimiz anlamında vatandaşımızın derdiyle dertlenmek, onların gece gündüz hizmetinde olduğumuzu unutmadan görevimizi ifa etmek ve üzerimizde bu milletin büyük vebalini taşıdığımızı hiçbir zaman unutmamamız gerektiğini bizlere miras ve mesaj olarak bırakmıştır. Bugün 10 Ocak Türk İdareciler Derneği tarafından idareciler günü mülki idare camiasında kutlandığı için bugüne denk gelen bu güzel organizasyonun içinde bulunduğum için son derece mutluyum. Rahmetli valimizin çocukluk, gençlik, ilk gençlik yılları burada bu sıralarda bu okulda, Menteşe ilkokulunda geçmiş bu topraklardan beslenmiş burada kıymetli öğrencilerimiz gibi eğitim almış ve bugün ülkemize mâl olmuş büyük bir değer olarak tarihteki yerini, gönüllerdeki yerini almış sayın valimizi rahmetli valimizi bu sokaklarda, bu okulda, bu sınıflarda, bu sıralarda okumuş olması size çok önemli bir mesajdır, idealdir. Eminim ki bu sıralardan nice Recep Yazıcıoğulları çıkacak. Vatanına, milletine, ülkesine, bayrağına, değerlerine sahip çıkıp daha da yükseklere taşıyacak güzel insanlar bu sınıflardan bu sıralardan yetişecek” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelası kesilerek Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu adına oluşturulan köşe açıldı.
Kaynak:HaberMilas