Milas Kaymakamlığı; Türkiye’de ilk defa kaymakamlıklar arasında ISO 9001 belgesine başvurup, eğitimlerini tamamlayarak “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı.

Kalite standartlarını yükseltmek ve geliştirmek amacıyla; geçtiğimiz haziran ayında ISO 9001 belgesine başvuran Milas Kaymakamlığı, eğitimlerini tamamlayarak belgeyi almaya hak kazandı.

Türkiye’de kaymakamlıklar arasında ilk defa “ ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” Milas Kaymakamlığına verildi.

Milas Kaymakamlığı personeli, İstanbul merkezli çalışan Baş Denetçi Ali Güngör’den ISO 9001 eğitimi aldı.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’nin alınmasının ardından Milas Kaymakamı Eren Arslan şu ifadeleri kaydetti:

“Milas Kaymakamlığı olarak vatandaşlarımıza hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet verme anlayışımızı tescil ettirerek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandık.

TÜRKAK tarafından sistem belgelendirme konusunda akredite edilmiş belgelendirme kuruluşu FQC tarafından yapılan ISO 9001 KYS standardı denetimi sonucu, Kaymakamlığımız ISO 9001 Sisteminin uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 Belgesi düzenleyen FQC kuruluşu ile o kuruluşu akredite eden TÜRKAK logosunun bulunduğu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001: 2015 belgesinin alınması sürecinde 2 gün süreyle Kaymakamlık bürolarımız denetime tabi tutulmuştur. Denetim süresince kuruma bağlı bütün birimlerin iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikâyet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik memnuniyetinin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetlemeler yapılmıştır.

Kaynak:GazeteMilas