Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerinin 2. günü şehit yakınları, gazi ve yakınlarının katılımı ile kutlandı.

Programa Milas Kaymakamı Eren ARSLAN, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri, Turizm Danışma Bürosu Sorumlusu Ebru EKİCİ ve kurum çalışanları katıldı.

Program tekne turu, ören yerleri ziyareti şeklinde gerçekleşti.

Saat 09:00 da Atapark’ ta misafirler için hazırlanan araçlarla Güllük Mahallesine gidildi. Güllük Mahallesinde kendilerini bekleyen tekneye geçilerek Güllük Körfezinde tekne turu yapıldı. Turun ardından tekne ile Kıyıkışlacık Mahallesine gidildi. Buradan da Milas Müze Müdürlüğü tarafından kontrol edilen Iasos Antik Kenti, Agora, Antik Meclis ve Balık Pazarı ören yerleri Milas Müze Müdürlüğü Personeli Selim Sıkar rehberliğinde gezildi. Bizans, Roma, Osmanlı dâhil birçok medeniyete ev sahipliği yapan ören yeri misafirler tarafından beğeniyle ziyaret edildi.

Ziyaretin ardından Kıyıkışlacık Mahallesinde kısa yürüyüş yapıldıktan sonra şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen yemeğe geçildi. Yemeğin ardından tekne ile Güllük Mahallesine oradan da Milas’a dönüldü.

Tur süresince şehit yakınları, gazi ve yakınları ile tek tek ilgilenen Kaymakam Arslan, katılımlarından dolayı teşekkür etti. Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden bütün gazilerimize rahmet dileklerinde bulundu.