Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıl dönümü de olan 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye ve dünya çocuklarına armağan edilen ve dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır.
Çocuklarına değer veren ve onların her birinin vatanına, milletine ve insanlığa iyi birer insan olmasını kendisine gaye edinen toplumlar, geleceğe güvenle bakabilmişlerdir. Bu hedefle, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın hakikatle buluşarak, sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak dünyaya en güzel gözlerle bakan gelecek için bizlere umut veren çocuklarımız; yakın bir gelecekte önemli mevkilerde görev alacaklardır. Bu günün her bir çocuğu elde edeceği başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaktır.
Dileğim tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu güzel toprakları bize “Vatan” kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlıklı günler diliyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
 
                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Eren ARSLAN
                                                                                                                                                                                                                                                                   Kaymakam                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Kaymakam