Bugün, Sakarya Meydan Savaşı'nın kazanılmasının ardından devletimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı ile ‘Mareşal Rütbesinin’ veriliş yıl dönümünü; vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü; milli birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını seve seve feda etmeyi göze almış;rkiye Cumhuriyeti’nin “ilelebet payidar kalmasının” en büyük teminatı olan Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Tarih boyunca hür yaşamış olan Aziz Türk milleti, esarete asla boyun eğmeyen, asil bir millettir. Bu uğurda düşmanlarına karşı üç kıtada kılıç sallamış, vatan, millet ve bayrak aşkıyla tarihinde birçok savaşa girerek bu savaşlardan kadim gaza anlayışımız sayesinde yüzünün akıyla çıkmıştır.
Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir onur kaynağıdır.
Gaziliğin devlet ve millet nezdindekini önemini Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine dalalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.” diyerek belirtmiştir.
Bizler devletimizin ve milletimizin bekası için, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış nesiller yetiştirerek şehitlerimiz ve gazilerimizden emanet aldığımız bu meşaleyi daha da yükseklere taşımak amacı ile her geçen gün daha çok çalışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimizi minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum.
 
 
              Eren ARSLAN
               Kaymakam