Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında her ay gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı, kurum amirleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi. 
Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’nın yanı sıra ilçemizdeki birçok resmi kurumun amiri katıldı.
Kaymakam Arslan; Muhtarların sorunlarının not alındığını ve gerekli takiplerin yapıldığını ifade etti.
Muhtarlar toplantısında, İlçemiz ve mahallelerinde 2018 yılı için planlanan program dahilinde yürütülmekte olan çalışmaların değerlendirilmesi mahalle muhtarlarımız ve kurum amirlerimizin karşılıklı istişareleri ile gündemdeki konular ele alındı.
Toplantının açılış konuşmasında Kaymakam Arslan, bugüne kadar kendisine iletilen birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu, bazılarının ise ilgili birimlere yazıldığını belirterek; toplantıda hazır bulunan kurum müdürlerine ve Mahalle muhtarlarına söz vererek imar affı, hazine yerlerinin kiralanması, bozuk yolların yapılması ve elektrik hizmetlerindeki aksaklıkların  giderilmesi konuları ele alındı.  Mahalle muhtarlarının dile getirdikleri dilek ve öneriler kurum müdürleri tarafından not alındı.
Toplantı, karşılıklı istişarelerin ardından sona erdi.