Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iççice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Tuzabat  Mahallesi oldu.
 Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Mehmet Uğur Uygun  ve mahalle halkı karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Hayrettin Fidan, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Muski Sorumlu Şef Çetin Korkut,ADM Müdürü Atilla Uzunoğulları,Telekom Müdürü Birol Acar, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve hayırsever Mehmet Tavaslı eşlik etti.
 
Kaymakam Arslan mahalle kahvesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genelde her hafta Cuma günleri bir mahallemizi ziyaret ederek mahallenin taleplerini mahalle halkından ilk ağızdan dinleyerek çözüme ulaşması hususunda kurum amirlerimiz ile beraber mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Tuzabat   mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışma yapılacaktır. Fakat belirtilen taleplerin bazılarının kısa zamanda bazılarının ise zaman alarak çözüme ulaşacaktır ”dedi.
 
Daha sonra ise mahalle muhtarı Mehmet Uğur Uygun konuşma yaparak” Sayın Kaymakamım öncelikle mahalle halkım adına hoş geldiniz diyorum. Kurum amirlerimiz ile beraber mahallemize yapmış olduğunuz ziyaret bizleri çok mutlu etti. Mahallemizin şu anda herhangi bir eksiği ve sıkıntısı bulunmamaktadır. Gerekli eksiklikleri de gerekli kurumlarımıza yazılı olarak vermekteyiz ”dedi.
Kaymakam Arslan daha sonra gerek kurum amirlerimizden gerek muhtarımızdan gerekse mahalle halkından mahallenin tarım ve hayvancılık dışında sebze ve meyve üretimi özellikle kiraz rekoltesi  hususlarında fikir alışverişinde bulundu.
Ayrıca daha önceden mahallede görev yapan Ayfer Demirel’e 2017 yılında yılın ebesi seçilmesinden dolayı  pasta kesilerek tebrik edildi.
Mahalle ziyaretinden sonra Tavaslı Karate-Do Akademisi Spor Okulu ve Velileri adına Mehmet Tavaslı tarafından alınan adet tekerli sandalye  mahalle sakinlerinden ihtiyaç sahibi Ülfet Mercan’a Kaymakam Arslan tarafından teslim edildi.