Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın eşi Sermin Arslan ve Milas Mal Müdürü Ayşe Güliz Akat, M. Önol Karadeveci Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ndeki engelli öğrencilerle birlikte fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki özel öğrenciler, unutamayacakları bir gün gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen Gülümse Çekiyorum Projesi’ni başarıyla tamamlayan ve iki sergi açan engelli öğrenciler, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın eşi Sermin Arslan ve Milas Mal Müdürü Ayşe Güliz Akat ile birlikte fotoğraf çekti. Tarihi Çöllüoğlu Hanı ve Milas Arastası’nda gerçekleştirilen fotoğraf çekimi renkli görüntülere sahne oldu.

Özel öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlarla sohbet eden Arslan ve Akat, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sevim Seringen, Gülümse Çekiyorum Projesi Direktörü ve Uzman Psikolog Betül İçtenal ve projede fotoğraf eğitmeni olarak görev alan gazeteci Volkan Yıldız ile Mutlu Hazer’den bilgi aldı.

Kamera karşısına geçerek özel öğrencilere yardımcı olan Arslan ve Akat, daha sonra etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşayan özel öğrencileri fotoğrafladı.

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen fotoğraf çekimi etkinliği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ne gerçekleştirilen ziyaretin ardından son buldu.

Kaynak:Günaydınmilas