Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iççice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Derince Mahallesi oldu.
Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtar Saldıray Çetin, Karşıyaka Mahalle Muhtarı İlkay Turan mahalle halkı ve kurum amir/müdürleri karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; Milas İlçe Jandarma Merkez Komutanı Hayrettin Fidan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Akın Coşkun, İlçe Sağlık Müdürü M.Ergun Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Muski Müdürü Güray Emiroğlu ve Adm Sorumlusu, Telekom Müdürü Birol Acar ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı eşlik etti.
Kaymakam Arslan Derince  mahallesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Derince Mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışmalar yapılacaktır ”dedi.
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının arkasından mahalle muhtarı ve halkı, mahalleleri ile ilgili talep ve sıkıntılarını dile getirdi. Mahalle halkı Derince ovasında bulunan elektrik sıkıntılarının giderilmesi, Mahalle girişinde bulunan kavşağın ivedilikle yapılması, Derince barajından sulama amaçlı bırakılan suya sayaç takılması gibi sorun ve taleplerini Kaymakam Arslan ve kamu kurum amir/müdürlerine iletti. Kaymakam Arslan; Mahalle halkının talep ve sıkıntılarının giderilmesi hususunda gerekli kamu kurum amir/müdürlerine talimat verdi. Ayrıca Derince Mahallesinde bulunan düğün salonunun da yerinde inceleyen Kaymakam Arslan Mahalle muhtarı Saldıray Çetin’den bilgi aldı.
Kaymakam Arslan daha sonra Derince Mahalle Muhtarı, Karşıyaka Mahalle Muhtarı kamu kurum amir/müdürleri ile birlikte Karşıyaka Mahallende ikamet eden Şehit Polis Rafet Yiğit’in annesi Mürvet Yiğit’i evinde ziyaret ederek herhangi bir ihtiyaç ve talepleri olup olmadığını sordu.
Şehit ailesini ziyaret ettikten sonra Derince ilk/orta okulunu ziyaret eden Kaymakam Arslan okul müdür ve öğretmenlerinden bilgi aldıktan sonra mahalleden ayrıldı.