İçişleri Bakanlığı tarafından Japonya’da yürütülen bir programa seçilen ve yaklaşık 1 aydır Japonya’da bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan’a, Milas’a dönüşü sırasında ailesi ve ilçede görev yapan kurum amirleri tarafından karşılama töreni yapıldı.
İçişleri Bakanlığının yürüttüğü ve Japonya Uluslararası İşbirliği Teşkilatı’nın finanse ettiği bir programa seçilerek, 17 Ocak’ta Japonya’ya giden Milas Kaymakamı Eren Arslan için Milas-Bodrum Havalimanında karşılama töreni yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından mülki idare amirlerinin yerel kalkınma için farklı uygulamaları tecrübe etmelerini amaçlayan proje kapsamında seçilen ve görevlendirilen Kaymakam Arslan, yaklaşık bir aydır bulunduğu Japonya’dan dönüşünde ailesi ve ilçede görev yapan kurum amirleri tarafından Milas-Bodrum Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Kaymakam Arslan, uçaktan indiği sırada karşılaştığı manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
Arslan için havalimanına davul zurna ve zeybek ekipleri getirildi. Karşılama töreninde en dikkat çeken ise geleneksel Japon kıyafeti oldu.
Yapılan karşılama törenine emeği geçenlere teşekkür eden Arslan, “Kıymetli mesai arkadaşlarım, can dostlarım, kardeşlerim. Sizin gibi güzel insanların varlığı; vatanı daha kıymetli, anlamlı kılıyor. Çok duygulandım, çok mutlu oldum. Ne desem az kalır. İyi ki varsınız. Allah razı olsun. Zahmet etmişsiniz. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. Arslan’a Milaslı Fenerbahçeliler tarafından forma hediye edildi.
Karşılama töreninin sonunda kurum amirleri, Milas-Bodrum Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan’ın doğum gününü kutlayarak pasta ikram etti.
Kaynak:GünaydınMilas