Milas’ta 43’üncü Turizm Haftası etkinlikleri, Atapark’ta düzenlenen tören ile başladı.
 Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas-Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu Sorumlusu Ebru Ekici, ilçedeki daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.
Kaymakam Arslan “Doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi mirası ile "Ege'in Yükselen Değeri" Milas’ımızı bir cazibe merkezi ve turizmde marka haline getirmek önceliğimiz olacaktır. Milas’ımıza ve ülkemize değer katan tüm turizm sektörü çalışanlarının Turizm Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Program;Turizm Haftası dolayısıyla ilçede düzenlenen fotoğrafçılık yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, protokol üyeleri tarafından takdim edilmesi ve akabinde
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi  tarafından folklor gösterisi ile son buldu.Kaynak:GünaydınMilas