Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla içiçe çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Sarıkaya Mahallesi oldu.
  Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Erkan Kocabaş mahalle halkı ve kurum amir/müdürleri karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; Milas İlçe Jandarma Komutanlığından Jandarma Kıdemli Başçavuş Erhan Diçdemir, İlçe Müftülüğünden Salih Şen,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Milas Kadastro Birim Amiri Kontrol Mühendisi Fuat Çınar, Kadastro Üyesi Bahadır Üstek, ve kadastro çalışanları,Milli Eğitim Müdür Şube Müdürü Mehmet Kızılca, İlçe Sağlık Müdürü M.Ergün Kırova,Muski 2.Bölge Şefi Çetin Korkut,Milas Belediyesi Fen  İşleri Müdürlüğünden yetkili personel eşlik etti.
Kaymakam Arslan Kemikler  mahallesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Sarıkaya mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle halkından taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışmalar yapılacaktır.Ayrıca bu güzel günde mutluluğunuzu görmek için buradayız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”dedi.
 
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının arkasından mahalle muhtarı ve halkı, mahalleleri ile ilgili yol ve su ile ilgili taleplerini dile getirdi. Mahalle halkının talep ve sıkıntılarının giderilmesi hususunda gerekli notunu alan Kaymakam Arslan kamu kurum amir/müdürlerine konunun iletileceğini ve takipçisi olacağını belirtti. 
Daha sonra ise Sarıkaya mahallesinde 18 milyon metrekarelik alanda yapılan çalışmalar sonrasında 1532 adet oluşturulan parsel’in tapu dağıtımını yapan Kaymakam Arslan mahalle halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Kaymakam Arslan mahalle halkına hayırlı ve uğurlu olsun diledikten sonra mahalleden ayrıldı.