Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıl dönümü ve Polis Haftası, 6-10 Nisan tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın makamında ziyaretiyle başlayan etkinlikler, Ulu Camii’nde şehitler için Mevlid-i Şerif okutulması, basın mensuplarıyla kahvaltı, şehit ailelerine ve gazilere düzenlenen ziyaretlerle devam etti.
Polis Haftası etkinlikleri kapsamında dün saat 10.00’da Atapark’ta da tören düzenlendi. 
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, kurum amirleri, STK temsilcileri ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, çenk sunumu gerçekleştirdi.
Günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, her polisin mezuniyette ettiği yemini tekrarlayarak şunları kaydetti: “Bugün Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 173. Yıl dönümü ve ben ezberlenen sözleri söylemek yerine 1994 yılında Polis Akademisi’nden mezun olduğum gün ettiğim ve her polisinde mezuniyetinde ettiği yemini tekrar etmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na Atatürk İlke ve İnkılaplarına anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine, sadakatle bağlı kalacağıma Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, milletin hizmetinde tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma Türk milletinin; milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma, insan haklarına ve anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı, görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime, namusum ve şerefim üzerine and içerim. Öncelikle Milas’ta birilikte görev yaptığım mesai arkadaşlarımın, daha sonra tüm Türkiye’de görev yapan meslektaşlarımın ettikleri yemine sadık kalarak FETÖ-PYD ve PKK-KCK olmak üzere tüm terör örgütleri ile canları pahasına mücadele edeceklerine ve bunun yanında genel asayişin ve halkımızın huzuru için başta uyuşturucu olmak üzere hiçbir suç ve suçluya geçit vermeyeceklerine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler ile tüm şehitlerimizi rahmetle anar, şehit yakınlarına ve gazilerimize sağlıklı huzurlu uzun ömürler diler, bu mutlu günümüzde düzenlediğimiz törene göstermiş olduğunuz ilgi ve vermiş olduğunuz destekten dolayı şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunarım.”
Program, ilçe protokolünün de katılımıyla Milas Emniyet Müdürlüğü’nde verilen kokteyl ve pasta kesimiyle son buldu.Kaynak Günaydın Milas