Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı ziyaret ederek yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. Ziyaretinden ötürü Kaymakam Arslan’a teşekkür eden Başkan Atıcı, “Kalıcı bir eser bırakmanın sevincini yaşıyorum. Tabi ki en büyük gurur çiftçimizin…” dedi.
Milas Kaymakamı Eren Arslan, yeni hizmet binasına taşınan Milas Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti. Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve oda personeli tarafından karşılanan Kaymakam Arslan, hizmet binasını gezdikten sonra Başkan Atıcı’nın makamında görüştü.
Çiftçinin emeğinin somut bir hal almasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaymakam Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı tebrik ederek, “Milas önemli bir tarım kenti, üreten bir Milas var. Bu işin zorluğunu çeken, emeğini çeken çiftçimizin de bağlı olduğu Ziraat Odası’nın şartlara ihtiyaçlara uygun halde olması onlara her türlü talebini karşılayacak şekilde olması memnuniyet verici… Gezdik, gördük gerçekten fevkalade bir hizmet olmuş. Çiftçilerimiz adına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
“DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLDU”
Kaymakam Arslan’a ziyaretinden ötürü teşekkür eden Başkan Atıcı, geçmiş yıllarda ilk oda binasının 30 metrekarede hizmet verdiğini daha sonraki ikinci binanın 120 metrekare olduğunu belirterek yeni hizmet binasının ise 9 bin metrekare olduğunu söyledi.
“Çiftçimizin emeğini zayi etmedik ve biriktire biriktire, damlaya damlaya göl oldu. Tasarruf yaptık. Ben makam aracı alabilirdim ama almadım bu şekilde idare ettim yıllarca ve böylelikle tasarruflarımızı değerlendirerek bu kalıcı eseri çiftçimize kazandırmış olduk.” diyerek yeni hizmet binasının başarı hikayesini anlatan Başkan Atıcı, kalıcı bir eser yaratmanın mutluluğunu yaşadığını ancak en büyük gururun çiftçinin olduğunu söyledi.
Kaymakam Arslan, görüşme sonunda Japonya’dan aldığı bir hediyeyi Başkan Atıcı’ya takdim ederken; Başkan Atıcı da Arslan’a odanın bahçesindeki zeytin ağaçlarından elde edilen soğuk sıkım zeytinyağı ve bal hediye etti.
Ziyaret, Selimiye’den getirilerek oda binasının bahçesine dikilen anıt zeytin ağacı önünde çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.
Kaynak:GünaydınMilas