Bu yıl 55.’incisi düzenlenen Kütüphane Haftası, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

26 Mart 2019 Salı günü Saat 10:00 ‘da başlayan etkinliklere; Milas Kaymakamı Eren ARSLAN, Garnizon Komutanı Albay Emel DEMİRYAKAN, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep ÇINAR, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem EFE, Milas Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet KIZILCA, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın BİNBİR, Milas İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şerife ÖZTÜRK, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler Katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şerife ÖZTÜRK gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından Milas Halk Kütüphanesi’nden en çok kitap alarak okuyanların ödüllerini protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödül töreni ardından Milas Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan slayt sunumu, şiir ve oratoryo gösteriminin ardından koronun seslendireceği şarkılar ile etkinlik sona erdi.

Etkinliğin sonunda Kaymakam ARSLAN öğrencilerin okul koridorlarındaki çizdikleri duvar resimleri, kitap sergisini ve kitap bağış kutusunu çok güzel olduğunu söyleyerek, öğrencilere başarıların devamını diledi.