Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kurslarda üretilen el emeği ürünler, izleyenlerden büyük ilgi gördü. Ahşap, çini, kumaş gibi el işi ürünlerin sergilendiği yılsonu sergisi, 16 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık kalacak. Milas Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda kursiyerler tarafından hazırlanan bir birinden özel el emeği ürünler, kurum müdürlüğündeki toplantı salonunda düzenlenen yıl sonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, TÜRSİAD Başkanı Mehmet Sert ,Siyasi Parti temsilcileri, muhtarlar, kursiyerler ve öğretmenler ile çok sayıda sanatseverin katıldığı açılışta konuşan Kurum Müdürü Tunahan Bayram, kursiyerlerden gelen talepler üzerine çok farklı alanlarda el sanatları kursları açtıklarını ifade etti ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Konuşmanın ardından yıl sonu sergisi kurdele kesiminin ardından ziyarete açıldı. Milas Kaymakamı Eren Arslan ve protokol üyeleri tek tek stantları gezerek ürünler hakkında usta öğreticilerden ve kursiyerlerden bilgi aldılar. Sergide yer alan el işi ürünleri çok beğendiğini ve ürünlerin takdire değer olduğunu belirten Kaymakam Arslan, ürünlerin satışa sunulmasıyla da aile bütçesine katkı sağlayan kursiyerleri ve sergide emeği geçen herkesi tebrik etti.
Ahşap, çini, kumaş, rölyef, deri çanta ve aksesuarlar gibi pek çok ürünün yer aldığı sergi, 16 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Kaynak Günaydın Milas