Festivalimizin ikinci gününde Kaymakam Eren Arslan, protokol üyeleri ve misafir öğrencilerimiz ile birlikte ilçemizin en önemli turizm noktalarından biri olan Bafa Gölü ve Heraklia Antik Kenti kalıntılarının bulunduğu Kapıkırı Mahallesini Rehber eşliğinde, Heraklia dönemi anlatılarak ve tarihi yerler gezilerek etkinlik son buldu.
 Festivalin son gününü katılımcılar Kültür Balıkçılığı yetiştiriciliği ile ilgili toprak havuz tesislerini ziyaret edip üretim hakkında bilgiler aldılar. Daha sonra protokol üyeleri, vatandaşların katılımlarıyla Güllükte olta ile balık tutma etkinliği düzenlendi. Ayrıca 13 Mayıs Pazar Günü Anneler Günü olması dolayısıyla çocuklarımız aileleri ile birlikte olta ile balık tutma deneyimi yaşadılar.
Olta tutma etkinliği sonrası Güllük- Kıyıkışlacık tekne turu ile başlayan İasos Antik Balık Pazarı Gezisinde, İlk olarak İasos Antik Kenti tiyatrosun da Kıyıkışlacık İlk Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Türk halk müziği saz ekibinin sunumu ve halk oyunları gösterileri izlendi.

İlgiyle izlenen program antik balık pazarının gezilmesi ile sona erdi.