Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iççice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Yaka Mahallesi oldu
  Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı İhsan Yılmaz, mahalle halkı ve kurum amir/müdürleri karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde;  Milas İlçe Jandarma Merkez Komutanı, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran,İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Muski Sorumlu Şef Çetin Korkut,  ve Adm Müdürü Atilla Uzunoğulları ve Telekom Müdürü Birol Acar,Milas Belediyesi Fen  İşleri Müdürü Okan Koban  ve siyasi parti temsilcileri eşlik etti.
Kaymakam Arslan Yaka  mahallesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Yaka mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışmalar yapılacaktır ”dedi.
Kaymakam Arslan mahalle ziyareti esnasında mahalle halkını özellikle yaşanılan orman yangınları hususunda uyarıda bulunarak bu hususta mahalle halkından dikkatli olmasını istedi.
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının arkasından mahalle muhtarı ve halkı, mahalleleri ile ilgili talep ve sıkıntılarını dile getirdi. Mahalle halkı Telekom ve hırsızlık olaylarına karşı mahalleye kamera kurulmasını istedi. Ayrıca mahallelerine girmeyen dolmuşların mahalleye girmesi hususunda Kaymakam Arslan’dan yardım talep etti. Kaymakam Arslan mahalle halkının talep ve sıkıntılarının giderilmesi hususunda gerekli kamu kurum amir/müdürlerine talimat verdi.
Kaymakam Arslan daha sonra mahallede bulunan ve yapımı devam eden ayrıca bittikten sonra aile hekimi birimi olarak ta kullanılacak olan muhtarlık binasında incelemelerde bulundu. Mahalle muhtarı İhsan Yılmaz’dan bilgi aldı.
Daha sonra mahallede ikamet eden Kore Gazisi rahmetli Nurettin Erol’un eşi Naime Erol ve ailesini ziyaret eden Kaymakam Arslan herhangi bir isteklerinin ve taleplerinin olup olmadığı sorduktan sonra mahalleden ayrıldı.