Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iççice çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Bayır Mahallesi oldu.
 
 
 Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Nazmi Şen, mahalle halkı ve kurum amir/müdürleri karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde;  Milas İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Hayrettin Fidan, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran,İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Muski Sorumlu Şef Çetin Korkut,  ve Adm Müdürü Atilla Uzunoğulları ve Telekom Müdürü Birol Acar eşlik etti.
 
Kaymakam Arslan Bayır mahallesinde yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Bayır  mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışmalar yapılacaktır ”dedi. 
 
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının arkasından mahalle muhtarı ve halkı, mahalleleri ile ilgili talep ve sıkıntılarını dile getirdi. Yol sıkıntıları, Telekom ile ilgili sıkıntıları dile getiren mahalle halkı özellikle zeytin ağaçlarında  bulunan hastalıkları Kaymakam Arslan’a iletti. Kaymakam Arslan mahalle halkının talep ve sıkıntılarının giderilmesi hususunda gerekli kamu kurum amir/müdürlerine talimat verdi.
 
Ziyaret Kaymakam Arslan’ın mahalleden ayrılması ile birlikte son buldu.