Kaymakam Eren Arslan’ın başkanlığında, her ayın üçüncü haftasında yapılan ve mahalle muhtarlarının sorunlarının iletildiği muhtarlar toplantısının bir yenisi daha yapıldı. Kasım ayı muhtarlar toplantısında muhtarların birçoğu mahallesindeki elektrik sorununu dile getirdi. Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında ve kurum amirlerinin de katıldığı Kasım ayı muhtarlar toplantısı Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Mahalle muhtarları tarafından mahallelerindeki sorunlarının aktarıldığı toplantıda genel olarak elektrik ve geçtiğimiz hafta yağan yağmurlarla birlikte özellikle mahalle içindeki yollarla ilgili sorunlar aktarıldı.
 Kaymakam Arslan ile birlikte toplantıya; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, kamu kurum amir/müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları katıldı.
 Toplantının başında Kaymakam Arslan, bir önceki toplantının Sayın Vali Yardımcımız başkanlığında yapıldığını belirterek; “30 Ekim tarihinde yaptığımız o toplantının üzerinden 3 hafta gibi bir süre geçti. Bugünkü toplantı öncekilere göre kısa sürede yapılmış olsa bile bir araya gelerek sorunlarımızı ve taleplerimizi anlatma adına önemlidir. Bildiğiniz gibi 3-4 Kasım tarihlerinde 5’nci zeytin hasat şenliğimizi gerçekleştirdik. İlçemiz adına herkesin de katılımı ve desteğiyle güzel bir organizasyon oldu. Hem yerel, hem de ulusal basında geniş bir yer buldu. Bu anlamda şenlik, ilçemizin tanıtımına ve zeytinyağı sektörüne ve üreticilerine bir artı değer kattığını düşünüyoruz. Gelecek yıllarda da üstüne koyarak, daha da başarılı bir şekilde bu faaliyetimizi devam ettireceğiz. Kış sezonu ile birlikte ilçemizde turizm sezonu sona erdi ve bizler yeni bir döneme başladık. Bu nedenle sizlerin taleplerini dile getireceğiniz bir toplantıda birlikteyiz. Bu taleplerin kurumlarımız tarafından takip edilmesi ve yerine getirilmesi için bu toplantıda önemsiyorum. Çünkü bu ilçeye yapılacak her türlü hizmeti birlikte yaptığımızın, birlikte hareket ederek vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet etmenin yolu, bu tür toplantılarla ve birlikte alınan kararlardan geçiyor” dedi ve sözü muhtarlara bıraktı.
Toplantıda söz alan muhtarlar genel manada kendi bölgelerindeki elektrikle ilgili sorun yaşadıklarını dile getirdiler. Bazı mahalle muhtarı ise geçtiğimiz hafta yağan yağmurlarla birlikte özellikle mahalle içi yollarda bozulmalar olduğunu ve kış aylarında bu durumun vatandaşı mağdur edeceğini ileri sürerek, bir an önce bu sorunların çözülmesini istediler. Kaymakam Arslan ise toplantının sonunda muhtarlara seslenerek; “Mahalleniz ile ilgili dile getirmiş olduğunuz taleplerin, aktardığınız sorunların birebir takipçisi olacağım. Bazı işlerin sonuca ulaşması zaman alacaktır. Ama hiç şüpheniz olmasın mahallelerinizle ilgili sorunların sonuca ulaşması için sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.Kaynak:MilasÖnder