Milas Kaymakam Eren Arslan başkanlığında Halk Eğitim Merkezinde bir toplantı yapıldı.Eğitimde güvenlik konusunun ele alındığı toplantıya, ilgili kurumların yanı sıra okulun bulunduğu mahallerin muhtarları katıldı.
 Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal başta olmak üzere, ilçe jandarma komutanlığı ve ilçe emniyet müdürlüğü adına görevlendirilen personel ve okulun bulunduğu mahallelerin muhtarları katıldı.
 Toplantıda, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda alınan güvenlik önlemleri masaya yatırılırken, uzun bir yaz tatilinin ardından başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde, öğrencilerin ve okulların güvenliğini tam anlamıyla sağlamak adına bir dizi önlemin alındığını belirten Milas Kaymakamı Eren Arslan;  “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı, 17 Eylül’de, tüm yurdumuzda olduğu gibi ilçemizde de başlayacak. Bütün çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde okullara taşınması, okullarda güvenli bir şekilde eğitim almaları, gerek okul içerisinde bulundukları zaman içinde ve gerekse okul çevresinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için gereken önlemler alındı, ilave önlemler de alınmaya devam edecek. Öğrencilerimizin, ulaşımdan tutun da tüm zararlı alışkanlıklardan korunması için ‘Okul Güvenliği Şemsiyesi’ altında hepsinin bir bütün olarak değerlendirilmesi için bugün bu toplantı düzenlendi. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, tüm kamu-kurum ve kuruluşlarımız, okul müdürlerimiz ve muhtarlarımız bu değerlendirme ışığı altında yeni eğitim-öğretim yılında, görülen aksaklıkların düzeltilmesi için koordineli bir şekilde çalışacaktır. Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan böyle bir değerlendirme toplantısı yaparak, yıl boyunca bir aksaklık yaşanmaması için alınacak tedbirleri şimdiden ele almak ve yaşanması muhtemel sıkıntıları ortadan kaldırmak için gayret göstermeyi hedefledik. Şimdiden, yeni eğitim-öğretim yılının; öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ülkemize hayırlı-uğurlu olmasını, sağlıklı ve geleceğimizi güçlü kılacak nesiller yetiştirmesini temenni ediyorum”. dedi.
Kaymakam Arslan, konuşmasının ardından diğer yetkililerin ekleyeceği bir şey olup olmadığını sordu. Toplantıya katılan yöneticiler, kendi sorumluluk alanında her şeyin hazır olduğunu söylediler.Bunun üzerine Kaymakam Arslan sözü, muhtarlara bıraktı. Mahallelerindeki özellikle okullarla ilgili sorunları olan muhtarlar söz alarak, sıkıntılarını aktarırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Emniyet ve Jandarma personelleri de iletilen sorulara cevap verdiler.  Toplantının sonunda Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Bugün burada, iletilen sorunları veya sonradan ilave edilecek konuları kayda alıp, ilgililerle yazışarak, daha sonra da takibini yapacağız” dedi.
Kaynak:MilasÖnder
,