Türk-Japon ilişkilerinin daha kapsamlı yapılması amacıyla Milas’a gelen Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) üyeleri, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret ederek birçok proje hakkında bilgi aldı.
Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) üyeleri, Milas’a gelerek kentin tarihi, kültürü ve kent için yapılan projeler hakkında bilgi aldı. JICA Türkiye Ofisi Temsilcisi Emin Özdamar, JICA Türkiye Ofisi Başkan Yardımcısı Kota Katsumata, Kushiro Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Shuji Kosio, Bölgesel Kalkınma Uzmanı Yoshinori Ohmi’den oluşan Japon heyeti Milas Kaymakamı Eren Arslan eşliğinde Milas’ın tarihi alanlarını ziyaret etti. Hekatomnos Kutsal Alanı, Halı Müzesi ve diğer tarihi alanları gezen heyet, Milas’ın tarihsel ve kültürel dokusuna hayran kaldı. 
Bölgesel kalkınmayla ilgili bir proje kapsamında bir süre Japonya’da bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan; Japon heyetine Balık Festivali ile ilgili bilgi verdikten sonra kentin tanıtımı için hazırlanan fotoğrafları sundu. Arslan daha sonra heyete Milas’a özgü zeytinyağını tattırdı. 
Ziyaret, Balık Festivali için hazırlanan balık figürlü heykelin önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.