Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı İlinden gelen 50 öğrenci ve beraberinde gelen öğretmenleri  3. Gününde Kültür gezisi kapsamında Muğla’yı ziyaret ettiler.
Güllük’ten kaldıkları otellerden Muğla’ ya hareket eden öğrenciler Muğla ziyaretinde ilk olarak Yağcılar İşhanını ziyaret ettiler. Ziyaretten sonra Muğla Arasta çarşısını gezen öğrenciler Tarihi Konakaltı Kültür Merkezini gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Daha sonra Muğla Müze yetkilileri tarafından Muğla müzesini gezen öğrenciler yetkililer tarafından müze içerisinde bulunan geçmişe ait eserler hakkında bilgilendirme yaptırıldı.
Öğle yemeğine geçen öğrencilere; Muğla  İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve ayrıca Çocuklar Duymasın dizisinin Gülfidan halası, Dondurmam Gaymak, Mandıra Filozofu gibi pek çok sinema filminin ve dizinin başarılı oyuncusu Gülnihal Demir eşlik etti.
Başarılı dizi oyuncusu Gülnihal Demir’i karşısında gören öğrenciler ünlü sanatçıyla bol bol hatıra fotoğraf çektirdiler.
Yemekten sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Doğal Yaşam Alanı olan hayvanat bahçesini gezen öğrenciler akabinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde  hazırlanan  tiyatro gösterisini izleyerek keyifli anlar yaşadılar.