Milas Kaymakamı Eren Arslan önceki gün akşamı,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı İlinden gelen 50 öğrenci ve beraberinde gelen öğretmenleri Milas Bodrum Havalimanında karşılamıştı.
 
Öğrenciler ikinci günde ilk olarak Beçin Kalesini ziyaret etti. Ziyaret esnasında Milas Müze Müdürlüğü görevlilerince bilgilendirilen öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Beçin Kalesi ziyaretinden sonra Uzunyuva ve Milas Müzesini ziyaret eden öğrenciler Milas Müze görevlilerin verdiği bilgilendirme sonrasında görevli personellere sorular sordu.
 
Uzunyuva ve Milas Müze Müdürlüğünden sonra Ulu Camiyi gezen öğrenciler Cami Hocası tarafından tüm şehitlerimizin adına okutulan Kuran-ı Kerim Tilavetine katıldı.
 
Ulu Camii ziyaretinden sonra Güllük’ten tekneyle İasos Antik Kentine geçen öğrenciler Güllük Körfezinde Güllük Sahil Güvenlik 31 Botun  görsel şovunu izleyerek unutamayacakları vakit geçirdiler. Tekneyle İasos kentine ulaşan öğrenciler yemeklerini yedikten sonra İasos Antik Kentini gezerek görevliler tarafından bilgilendirildi.
 
Gezi öğrencilerin bol bol hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.