5.Milas Zeytin Hasat Şenliği 2.gün programı  Milas Çöllüoğlu Hanında gerçekleştirilen “Fotoğraf ve El Sanatları Sergisi” ile devam etti.
Sergiden sonra Liseler arası şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere  Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafında ödülleri takdim edildi. Daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından  “Zeytin ve Zeytinyağı Turizmi” panel düzenlendi.
Panelin arkasından Ataparka geçen Kaymakam Arslan Zeytin Dostu Derneği tarafından düzenlenen kaliteli zeytinyağı tanıma programına katıldı.
Sınır Tanımayan Şefler Derneği tarafından düzenlenen yemekleri tadan Kaymakam Arslan yıl ilk kez İlçeler arasında düzenlenen yemek yarışmasında İlçelerden gelen halkımızın birbirinden güzel yaptıkları yemeklerden tattı.
Kaymakam Arslan daha sonra 5.Milas Zeytin Hasat Şenliği kapsamında düzenlenen mahalleler arası yemek yarışması kapsamında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim ederek teşekkür etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
Milas Yörük Türkmen Derneği tarafından halk oyunları gösterisi düzenlendikten sonra 5.Milas Zeytin Hasat Şenliğine katılan firma sahiplerine teşekkür belgeleri Kaymakam Arslan tarafından verildi.
Akşam ise Milas Zeytin Hasat Şenliği etkinlikleri kapsamında ünlü Pop Şarkıcı Derya Uluğ, Atapark’ta sahne aldı.
Uluğ, sahnede kendisine ikram edilen Milas’a özgü memecik türü zeytinden elde edilen, uluslararası platformda ödül alan zeytinyağını tattı.