Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bu yıl 10’uncusu Düzenlenen Milas Güney Ege Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışına katıldı.
 
Milas ilçesinde düzenlenen fuara, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla Valisi Esengül Civelek, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Ziraat Odası Başkanları, stk temsilcileri,siyasi parti temsilcileri,çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
 
81 ilimizi dolaşarak çiftçimizi, üreticimizi dinleyip, dertlerine çare olmaya çalışıyoruz diyen Bakan Pakdemirli”O kadar güzel ürünlerimiz var ki. Bu cennet topraklar o kadar verimli ki, zeytini, üzümü, inciri, arısı, balı, balıkçılık ürünleri inanılmaz derecede bereket fışkırıyor. Bizim bunları çok daha iyi pazarlamamız lazım. Devletimiz imkanlar nispetinde çiftçimize, köylümüze en iyisini yapmaya çalışıyor. Hiçbir kesime verilmeyen krediler, yapılandırmalar, zor ekonomik koşullarda olduğumuz zamanlarda da her zaman en önde çiftçi ve üretici geliyor.” diye konuştu.
Ayrıca bugünün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve çok özel bir gün olduğunu vurgulayan Bakan Pakdemirli, "Kadınlar, sofrada tadımız, evde huzurumuz, tarlada alın terimiz, ilk öğretmenimiz, anamız ve bacımız. Kalbimizde, gönlümüzde her gün yer alan tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum." dedi.